3 april 2024

Skills Garden bij Porteum daagt écht uit tot bewegen

Kleurrijke speelvelden

Bij middelbare school Porteum in Lelystad ontstaat iets moois. KSP legt er samen met verschillende partners een Skills Garden aan. Het initiatief van deze uitdagende, kleurrijke en multifunctionele speelruimte werd genomen door twee enthousiaste docenten bewegingsonderwijs: Arjen van der Meulen en Tom Koekoek.

Bekijk de foto's

‘We volgden een cursus van ASM, een wetenschappelijk en praktisch onderbouwde visie op bewegen. En ja, hier werd het zaadje geplant’, zegt Arjen. ‘We zagen met eigen ogen dat een beweegvriendelijke omgeving écht uitdaagt tot bewegen, spelen en ontmoeten. We lanceerden het idee om een Porteum Skills Garden aan te leggen bij onze school. En uiteindelijk kregen we groen licht!’

Gevarieerd bewegen

‘Hoe het eruit ziet? Dat bepaalden we zelf in samenwerking met de experts. We hebben de Skills Garden zo ingericht dat er plek is om elkaar in het zonnetje te ontmoeten en samen te zijn. Maar je vindt er ook kleurrijke kunstgras speelvelden, calisthenics (een vorm van krachttraining) en bijvoorbeeld klim- en klauterheuvels. Skills Garden heeft alles in zich om jong en oud gevarieerd te laten bewegen, grenzen te laten ontdekken en vooral plezier te hebben’, zegt Tom.

‘Ons doel? We challengen jongeren om op een uitdagende manier te bewegen. We willen ze laten ervaren dat het leuk is! Jongeren die al wel sporten, verleiden we om een veelzijdigere beweger te worden. Dit geeft energie, vraagt creativiteit en kan zelfs blessures voorkomen.’

Veelzijdig bewegen

‘Veelzijdig bewegen leidt tot veelzijdig gebruik. En veelzijdig gebruik leidt weer tot veelzijdig ontmoeten’, zegt Tom. ‘Bewegen is veel meer dan een potje voetbal. Bij Skills Garden word je ook uitgedaagd om te springen, duikelen, zwaaien, klimmen, gooien, balanceren of boksen’.

Op donderdag 25 april 2024 wordt de Skills Garden officieel geopend. ‘En eigenlijk is dat nog maar het begin. Er zijn nu al plannen om het terrein uit te breiden en in de toekomst ook de verbinding met andere doelgroepen in Lelystad te zoeken. Hoe tof zou het zijn dat onze leerlingen beweeglessen aanbieden aan ouderen uit de buurt?’

Positieve bijdrage

‘Hoofdaannemer van dit mooie project is KSP en dat vinden we top. Omdat het een lokaal bedrijf is, maar ook omdat de afstemming heel soepel verloopt’, vertellen de twee. Joost Sweep, projectleider en eigenaar van KSP: ‘Iedere Skills Garden die we aanleggen is uniek. Het mooie aan dit project is dat we een positieve bijdrage leveren aan sport en bewegen in Lelystad: de plek waar we ondernemen én waar veel van onze medewerkers wonen.’